Депутати пропонують повністю скасувати (3-тю) третю групу оподаткування.

Данную статью Вы можете прочитать на русском
Депутати пропонують повністю скасувати (3-тю) третю групу оподаткування. Зараз в Україні діє спрощена система оподаткування, розрахована на дрібних приватних підприємців, сплата єдиного податку замість окремих зборів.

В залежності від галузі та діяльності суб’єкта Єдиного Податку існує 4 групи 1,2,3 доступні для Фіз-осіб підприємців, 4 виключно для фермерських господарст, та сількогосподарської діяльності.

Саме 3 групою користуються ІТ-спеціалісти та фрілансери, з ставкою єдиного податку в розмірі 5%. Депутати БПП Шинькович Андрій Васильович та Чекіта Геннадій Леонідович, подали Законопроект під №8089 від 01.03.2018р. в якому пропонується скасування третьої групи оподаткування.

Тому для суб'єктів, які займаються оптовою торгівлею, пропонують заборонити 1 і 2 групи, для 2 групи - обмежити види діяльності підприємцями:

які займаються виробництвом товарів, роздрібним продажам, товарів з торговельних місць на ринках; діяльністю в сфері ресторанного господарства в будівлі площею до 20 кв м або з використанням засобів пересувної торгівлі;

виконанням робіт / наданням послуг (в т.ч. побутових);роздрібної торгівлі дистанційним методом (сюди, судячи з усього, потрапляють інтернет-магазини).

2 групу пропонують заборонити для компаній, які торгують складною електронікою, ліками, ювелірними виробами, товарами високого цінового сегмента і т.д.

Третю групу повністю скасувати - ФОП, які працюють за цією схемою, пропонують переходити на 2 групи, якщо вони відповідають умовам.

Ще одне нововведення проекту: зниження основної ставки ПДВ з 20% до 16% - щоб бізнеси перестали намагатися оптимізувати сплату цього податку. Всі ці заходи, на думку авторів проекту, допоможуть вивести українську економіку з тіні.

Нагадаємо сьогодні податкове навантаження стосовно виплати зарплат найманому працівникові в Україні складає 41,5% це 18% податок на доходи фіз. офсіб, 22% Єдиний соціальний внесок, та 1,5% військовий збір.

І хоча фахівці заявляють, що це може повністю ліквідувати малий бізнес поки комітет розглядає даний Законопроект.

ПІДТРИМАЙТЕ НАС У ФЕЙСБУЦІ ВТУПАЙТЕ В ГРУПУ ДЯКУЄМО :)

357


ТОП ПОПУЛЯРНИХ

Підтримайте нас у facebook дякуємо.