Швидка не приїде: Медична реформа в дії!

Данную статью Вы можете прочитать на русском
Нова медична реформа, що почне діяти з весни у 2018 року несе в собі більше небезпеки чим допомоги, редакція А-ДЕ? підраховує плюси та мінуси таких інновацій.

Швидка допомога більше не виїздитиме, якщо причиною виклику є підвищений артеріальний тиск, висока температура, ниркові колька, задуха, біль у животі, сильний головний біль, мігрень, тощо. Для того що б швидка приїхала підстава повинна бути травми при аваріях, або ж стан на межі життя та смерті.

Уляна Супрун виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я вважає, що саме так повинна бути змінена робота екстреної допомоги, це за її словами практика США. Насправді ж кожен може набрати в пошуковику фразу «When To Call 911» та побачити в яких випадках викликати екстерну медичну допомогу в США треба, і вона приїде, перелік симптомів набагато більший чим передбачається в українській версії.Також диспетчер 911 у США, допоможе в телефонному режимі поставити попередній діагноз, базуючись на симптомах який скаже хворий або той що звертається до ЕМС 911. Важливим в новій реформі є те, що на виклик виїжджатиме водій та парамедик, які можуть лише підтримувати стан хворого до лікарні.

Більшість фельдшерів які мають згідно реформи стати парамедиками, масово звільняються оскільки таку відповідальність нести не хочуть, також бувають випадки коли один парамедик та водій не справляться фізично. Керівник МОЗу Уляна Супрун каже що для фельдшерів передбачений 4-тижневий курс, після чого фельдшер стає парамедиком.

Переваги реформи.

Згідно сайту МОЗ Реформа розпочнеться з первинної медичної допомоги, тобто сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Усі послуги сімейного лікаря (первинна меддопомога) покриватимуться 100% з державного бюджету.

Головний обов’язок лікаря первинної медичної допомоги — вчасно попередити або виявити захворювання на ранній стадії. А також надати невідкладну допомогу при гострих станах і раптових погіршеннях стану здоров’я: високій температурі тіла, гострому і раптовому болю, порушенні серцевого ритму, кровотечі, інших станах, захворюваннях, отруєннях і травмах, що потребують невідкладної допомоги.

Коли громадянину необхідна екстрена спеціалізована допомога, він звертається до будь-якого закладу екстреної допомоги. Лікування випадків, які загрожують життю, будуть покриті державою на 100%. З 2018 року заклади первинної медичної допомоги, які уклали контракт з Національною службою здоров’я, почнуть отримувати фінансування за новою моделлю — щорічну фіксовану виплату за обслуговування кожного пацієнта, з яким лікарі цього закладу підписали договір.

Водночас розмір виплати на молодих людей та людей похилого віку суттєво відрізнятиметься з урахуванням збільшення кількості звернень у зв'язку з віковими особливостями. Важливо пам’ятати, що заклад первинної ланки отримує за вас кошти і тоді, коли ви здорові. Чим менше ви хворієте, тим менше у лікаря роботи, а доходи ті самі. Так ми стимулюємо лікарів дбати про своїх пацієнтів. Ця модель ефективно працює в усьому світі.

Інші нововведення нової реформи, передбачені у найближчому майбутньому на 2020 рік, тому описувати всі на нашу думку «фантастичні нововведення», що наведені на офіційному сайті МОЗу є недоцільно.

ПІДТРИМАЙТЕ НАС У ФЕЙСБУЦІ ВТУПАЙТЕ В ГРУПУ ДЯКУЄМО :)

6817


ТОП ПОПУЛЯРНИХ

Підтримайте нас у facebook дякуємо.