Вода з пластику: чи безпечно пити воду з пластикових пляшок?

Данную статью Вы можете прочитать на русском
Пам'ятаєте цифру 80% людина складається з води, якщо точніше то 98% місячний зародок людини, 80% в новонародженої дитини, а у п'ятирічного малюка 78%, у віці від 12-55 років 75%, у шістдесятирічного - всього 43% води.

Але сьогодні мова піде не про властивості води, наскільки вона корисна, чи різновиди її, а про пластик про всі його види. Будьте готові до шоку він у Вас буде 100% лише перевірені факти, що офіційно підтверджені. Такі популярні в наш час пластикові прозорі пляшки, коштують дешево а виглядають досить стильно.

Мабуть кожен помічав, що практично кожний виріб з пластику має певне маркування зовні або заді на тій чи іншій тарі. Трикутники з якимись цифрами та незрозумілими значками приблизно такого формату: PETE (1), PETE (1), HDP (2), PCV (3), LDPE (4), PS(6), OTHER (7) OTHER (0), HDPE), 5 (PP). Навіть якщо не має літер а є цифра це один з видів пластику всього їх є 7.

Одже все по порядку: PET(1) або ПЕТ - поліетилентерефталат. Використовується при виготовленні тари для води, безалкогольних напоїв, соків. PETE(1) або ПЕТИ різновиди поліетилентерефталат, більш крихкий, з нього можуть бути виготовлені одноразові тарілки, склянки, пляшки для води, пива, молочних продуктів і рослинних масел. PET(1) PETE(1) не можна використовувати для розігрівання в мікрохвильовій, для використання гарячих напоїв чи їжі, за жодних умов не використовуйте для вживання алкогольних напоїв, що містять від 4% спирту.

Термін придатності такого посуду - один рік за умов відсутності прямих сонячних променів, потім він починає виділяти шкідливі речовини. Повні пляшки з водою і рослинним маслом більше року зберігати також не можна. Це посуд разового використання. В такому пластику вода без додавання певних препаратів буде придатною до вживання лише 90 днів, першою ознакою буде не природний запах води. Також такий пластик не можна мити гарячою водою.

HDP (2) або HDPE 2? PE-HD 2 поліетилен високої щільності, інша назва поліетилен низького тиску. Вважаєтьтся найбезпечнішим пластиком. З нього виготовляють пакети для молока і води, пластикові кружки, пакети для соків, флакони для шампунів та миючих засобів. Може виділяти формальдегід (токсична речовина, яка вражає нервову, дихальну, статеву систему, може викликати генетичні порушення у потомства).

PVC(3), V3 або ПВХ - полівінілхлорид. Найнебезпечніший пластик, з нього роблять пластикові труби, кабелі, проводи, одноразовий посуд, пластик містить бісфенол А, вінілхлорид, фталати, а також може містити кадмій. При горінні виділяє в повітря небезпечні канцерогенні діоксини, смертельно небезпечна отрута. Даний вид пластику настільки дешевий, що компанії повині дуже цінувати свою репутацію що б його незастосовувати. В чому полягає небезпечність починаючи з 10 дня пляшка з вмістом будь чого починає виділяти вінілхлорид. Посуд чи іншу тару за відсутності маркування відрізнити дуже легко при натисканні нігтем або згинанні упаковки на лінії згину з'явиться біла смуга.

Безпечний полімер при цьому залишиться гладким. З такого пластику виготовляється і пластикові вікна та двері, але завдяки звязці з свинцем та правильних пропорції в'язких матеріалів, є відносно безпечним.

- Для додання полівінілхлориду еластичності в нього додають пластифікатори, які, потрапляючи в організм, знижують його імунні властивості, а також здатні викликати ураження нирок і печінки, стати причиною безпліддя і онкозахворювань. У цьому полягає головна шкода ПВХ.

- Переваги ПВХ абсолютно непорівнянні з небезпекою, яку несе в собі палаючий матеріал полівінілхлорид. У процесі горіння з 1 кг полівінілхлориду утворюється до 50 мг шкідливих діоксинів. Це кількість здатне викликати ракові пухлини приблизно у 50 000 дрібних лабораторних гризунів. - Безпечної технології переробки ПВХ, як і виробництва ПВХ виробів, не існує. Матеріал полівінілхлорид не піддається переробці.

LDPE(4), PE-LD 04, Цей пластик використовується при виробництві пляшок, і при виробництві пластикових пакетів. Поліетилен (РЕ, ПЕ) безпечний при контакті з холодними продуктами, але тільки при наявності маркування - вилки і склянки. Він витримує температуру до 100 ° С, хімічно стійкий, не чутливий до ударів, при охолодженні застигає. Однак заморожувати харчові продукти краще в спеціальній харчовій плівці, тому що звичайні пакети, охолоджуючись, можуть виділяти небезпечні речовини.

PP(5) або ПП - поліпропілен. Визнаний безпечним для харчового використання. З PP5 виробляють склянки, банки, посуд для гарячих страв, пляшечки для годування дітей, харчову плівку і контейнери для продуктів. Такий посуд термостійкий, не схильний до корозійного розтріскування, витримує кип'ятіння без зміни своїх властивостей.

Максимальна температура при використанні РР 120-130ºС. У посуді з поліпропілену можна підігрівати їжу в мікрохвильовці, з неї можна пити гарячі напої. На-жаль через наступні висновки не може бути найбезпечнішим, адже при контакті з жирами і алкоголем відбувається його руйнування з виділенням токсичного формальдегіду, який викликає хвороби нирок, печінки, а іноді сліпоту.

PS(6) - полістирол. Виготовляються переважно стаканчики для йогурту, вазоні горщики, м'ясні лоточки, коробочки під овочі і фрукти, сендвіч-панелі і теплоізоляційні плити. При повторному використанні виділяє стирол, який є канцерогеном. Та це ще не все на, що здатний PS6-полістирол при нагріванні та контакті з гарячими продуктами, жирами і алкоголем виділяє стирол і формальдегід - високотоксичні речовини, які, накопичуючись в тканинах, сприяє виникненню цирозу печінки, захворювання нирок, сліпоти, загострення алергічних реакцій. Такий посуд не придатний для гарячих продуктів, розігріву їжі в мікрохвильовці, а також для алкогольних напоїв.

Тому якщо вирішили на пікніку вживати алкогольні напої, купіть замість пластикового стакану, паперові ті що використовуються для кави. До речі ось приклад відома мережа кави кришечки якими накривають каву саме з PS запам'ятайте значок келиха та вилки з цим пластиком неможливо поєднати, хоча його активно застосовують недобросовісні виробники це видно з фото.

Якщо чесно ми (редакція сайту А-ДЕ?) вирішили написати цю статтю лише тоді коли в офісі закінчилась вода, і ми замовили нову поставку знявши бутель води побачили маркування "OTHER 7".

OTHER (7), OTHER (0) або ІНШЕ тобто інший пластик. У цю групу відносять інші полімери, які не вказані вище, наприклад полікарбонат. При нагріванні і тривалому використанні з такого посуду виділяється Бісфенол А, який викликає гормональні порушення, порушує репродуктивну функцію і діабет. Однак це досить міцна посуд, він не б'ється, переносить і розігрів в мікрохвильовці і заморожування, тому часто використовується в ресторанах і кафе. Для навколишнього середовища він не токсичний.

Ми одразу звернулись до авторитетног джерела wikipedia, але українська версія нас здивувала https://uk.wikipedia.org/wiki/Бісфенол_А інформація була практично відсутння, російськомовна версія https://ru.wikipedia.org/wiki/Бисфенол_А знала більше там ми побачили значок OTHER 7, дізнались про шкідливість бісфенол А, і почали з'ясовувати, передавши автору редакційне завдання два дні чекали свіжого матеріалу, нам автор зазначив, що потрібний додатковий час, для чого читайте далі.

На сайті виробника бутельваної води яким ми користувались була інформація про те що далі цитата: " OTHER (7) Зносостійкий! Може використовуватися для розливу води близько 50 разів.· Екологічний: надалі використовується в промисловості, тому є практично безвідходним.· Безпечний! Полікарбонат виготовляється на основі бісфенолу А (ВРА). Про безпеку даного матеріалу можна знайти безліч різних суперечок, думок і міркувань. До сих пір деякі джерела можуть публікувати інформацію, яка не відповідає дійсності. Однак після багаторічних досліджень і випробувань даної продукції міжнародні профільні організації, які відповідають за якість і безпеку продукції, прийшли до єдиного висновку: полікарбонатна тара безпечна для людини! При цьому немає жодного дослідження, яке б могло підтвердити її негативний вплив на здоров'я людини. "

Також там були посилання на наукові статті та деякі висновки міжнародних асоціацій, ми засумнівалися в таких даних (з етичних та комерційних міркувань сайт не публікуємо) та звернулися до "АСОЦІАЦІЯ БУТИЛЬОВАНІ ВОДИ УКРАЇНИ" http://abwua.com/pro-vodu/bezpeka-polikarbonatu/ Інформація там не дуже відрізняється від сайту постачальника води для нашого офісу, до речі цей постачальник теж туди входить на сайті є розділ умови вступу за 10 000грн./рік та декількох формальностей можна бути учасником асоціації. На сайті просто рік за роком починаючи з 2005 року доводилась що бісфенол А є безпечним. Ну і ми просто не можемо це не процитувати: "Встановлена допустима добова доза 4 мкг/1 кг тіла людини Вплив ВРА, який використовується у харчовій промисловості, в 4-12 разів менший, ніж передбачався раніше, у 2006 році."

Іншими словами отрута не така шкідлива в малих дозах. Тепер стає зрозуміло чому українська версія вікіпедії має так мало інформації, алеж є ж англійська версія???

І ось тут дорогі Українці стає по-справжньому страшно https://en.wikipedia.org/wiki/Bisphenol_A Останні дослідження 2016 році поновлені дослідження Bisphenol A (BPA) через наслідки для здоров'я а саме репродуктивні та метаболічні захворювання. Комісія ЄС випустила новий норматив, що стосується використання бісфенолу А, в термобумазі 12 грудня 2016 року. Відповідно до цієї нової редакції термічний папір, що містить бисфенол А, не може бути розміщений на ринку ЄС після 2 січня 2020 року. Це положення набуло чинності 2 січня 2017 року, але існує перехідний період три роки.

З 12 січня 2017 р. BPA (бісфенол А) додано до списку кандидатів, що представляють особливо високу стурбованість (SVHC). Перелік кандидатів на SVHC - це перший крок у напрямку обмеження імпорту та використання хімікатів в ЄС. Якщо Європейське хімічне агентство призначає статус SVHC, наявність BPA у продукті з концентрацією вище 0,1% повинна бути розкрита покупцеві (з різними правилами для споживачів та покупців бізнесу). У лютому 2016 року Франція оголосила, що має намір запропонувати BPA в якості кандидата SVHC до 8 серпня 2016 року.

БФА (бісфенол А) порушує щитовидну залозу та руйнує її, що може вплинути особливо на вагітних жінок, новонароджених, дітей до 5 років і маленьких дітей.

Також Бісфенол є небезпечним для здоров'я людини будь якого віку, про жахливі наслідки, вплив на мозок, нервову, ендокринну систему фото досліджень є в англійській версії ВІКІПЕДІЇ https://en.wikipedia.org/wiki/Bisphenol_A

Пам'ятайте найбезпечніший пластик це PP(5) Поліпропілен, за умови не вливати жири, чи спиртові наповнювачі. Найнебезпечніші PVC(3), V3 або ПВХ - полівінілхлорид, та OTHER (7), OTHER (0).

ПІДТРИМАЙТЕ НАС У ФЕЙСБУЦІ ВТУПАЙТЕ В ГРУПУ ДЯКУЄМО :)

1177


ТОП ПОПУЛЯРНИХ

Підтримайте нас у facebook дякуємо.