Єврономера майже легалізували: Володимир Гройсман подав законопроект…

Данную статью Вы можете прочитать на русском
Як несподівано проходить осінь, так несподівано від Кабміну в особі Володимира Гройсмана і законопроект з’явився про легалізацію «Євроблях». Скориставшись своїм правом позачерговості КМУ, 14 листопада 2017 року без традиційної подачі депутатам Верховної Ради для ознайомлення, вносить для включення на порядок денний «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху» під номером 7286 від 14.11.2017.

Але хоча щодо голосування про включення до порядку денного голосів забракло, і рішення не прийнято ( За:201 Проти:0 Утрималися:21 Не голосували:106 Всього:328 ) можна зробити висновок, що голосування повториться найближчим часом та буде прийняте в цілому.Країни що стали лідерами з поставки «незаконних авто»: Польща, Литва, Німеччина, Чехія, Болгарія.

Нагадаємо у випадку порушення умов тимчасового ввезення авто є 481 стаття Митного кодексу, яка передбачає: попередження або накладання 850 грн штрафу за прострочення терміну не більше ніж на три доби (тобто рік плюс три доби); 5100 грн - за повторне порушення або прострочення терміну від трьох до десяти діб; 17 000 грн - у разі перевищення строку більше ніж на 10 діб. З початку року було складено 18 тисяч протоколів, про порушення митних правил та виписано штрафів на суму 134,2 млн. гривень.

В Україні перебуває близько 1,2 млн. нерозмитнених авто, і хоча зафіксувати порушення про перебування авто більше 10 днів може, лише митна служба на кордоні, та митники продовжують разом з поліцейськими спільні рейди.

Основне в законопроекті викликають наступні пункти, де розширюються права поліцейських та встановлюється термін для реєстрації авто без заміни існуючих номерних знаків, а також традиційно збільшуються штрафи: «Установити, що транспортні засоби особистого користування, тимчасово ввезені на митну територію України більш як на 90 днів, протягом десяти робочих днів з моменту такого ввезення підлягають державній реєстрації без зміни реєстраційних документів та номерних знаків країни їх реєстрації, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

“Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на п’ятдесят кілометрів на годину — тягне за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.”. Поліція для забезпечення публічної безпеки і порядку може закріплювати на однострої, у/на службових транспортних засобах, у тому числі без кольорографічних схем, розпізнавальних знаків та написів, монтувати/розміщувати по зовнішньому периметру доріг і будівель фото- і відеотехніку, у тому числі техніку, що працює в автоматичному режимі, технічні засоби з виявлення та/або фіксації правопорушень, радіаційних, хімічних, біологічних та ядерних загроз, а також використовувати інформацію, отриману із фото- і відеотехніки, що перебуває в чужому володінні, з метою:..». З повним текстом законопроекту від КМУ можна ознайомитись тут.

Законопроект по суті не вказує як буде визначатись формула оплати за авто але в прикінцевих положеннях вказано, що «в тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону».

Редакція сайту «А-ДЕ?» впевнена, що законопроект буде прийнятий ще у 2017 році, так як обурення в суспільстві зростає щодо «Євроблях».

ПІДТРИМАЙТЕ НАС У ФЕЙСБУЦІ ВТУПАЙТЕ В ГРУПУ ДЯКУЄМО :)

2058


ТОП ПОПУЛЯРНИХ

Підтримайте нас у facebook дякуємо.